Aktualności bieżące

Działania na rzecz rozumienia nauki w społeczeństwie w 2022 roku

Sekretariat IGF, 15 marca 2022 09:30

Publikacja

Heat treatment and fiber drawing effect on the luminescence properties of RE-doped optical fibers (RE = Yb, Tm, Ho)

Vařák P., Kašík I., Peterka P., Aubrecht J., Mrázek J., Kamrádek M., Podrazký O., Bartoň I., Franczyk M., Buczynski R. and Honzátko P.

Sekretariat IGF, 15 marca 2022 09:12

Publikacja

Towards Early Detection of Tropospheric Aerosol Layers Using Monitoring with Ceilometer, Photometer, and Air Mass

Adam M., Fragkos K., Binietoglou I., Wang D., Stachlewska I.S., Belegante L. and Nicolae V.

Sekretariat IGF, 10 marca 2022 09:17

Publikacja

Pulse shrinkage of dissipative-soliton-resonance pulses with or without period doubling

Liu C., Klimczak M., Buczyński R., Kong J., Cheng L., Komarov A., Tang X., Tang M., Zhu H., Zhao L.

Sekretariat IGF, 1 marca 2022 08:02

Centrum Europejskie UW - Pomoc dla Ukrainy

Lista działań pomocowych i adresy kontaktowe. Zbiórka rzeczy do 05.03.2022

Sekretariat IGF, 28 lutego 2022 08:30

Adiunkt badawczo-dydaktyczny w Instytucie Geofizyki

Słowa kluczowe: Optyka nieliniowa, światłowody, optofluidyka

Sekretariat IGF, 28 lutego 2022 08:00

Publikacja

Cloud microphysical measurements at a mountain observatory: comparison between shadowgraph imaging and phase Doppler interferometry

Mohammadi M., Nowak J.L., Bertens G., Molacek J., Kumala W. and Malinowski S.P.

Sekretariat IGF, 25 lutego 2022 11:58

Grant

2022 Optica Women Scholars

Granty dla studentek studiów licencjackich i magisterskich na kierunkach Optyka i Fotonika

Sekretariat IGF, 22 lutego 2022 08:00

Publikacja

Nondimensionalization of the Atmospheric Boundary-Layer System: Obukhov Length and Monin–Obukhov Similarity Theory

Yano J.-I., Waclawczyk M.

Sekretariat IGF, 17 lutego 2022 08:00

Publikacja

Estimation of the effects of aerosol optical properties on peatland production in Rzecin, Poland

Harenda K.M., Markowicz K.M., Poczta P., Stachlewska I.S., Bojanowski J.S., Czernecki B., McArthur A., Schütemeyer D., Chojnicki B.H.

Sekretariat IGF, 16 lutego 2022 08:19

Publikacja

New Concept for the Facile Fabrication of Core–Shell CuO@CuFe2O4 Photocathodes for PEC Application

Trinh L., Bienkowski K., Wróbel P., Pisarek M., Parzuch A., Nawaz N. and Solarska R.

Sekretariat IGF, 7 lutego 2022 15:05

Kampania Pomiarowa POLIMOS Wrocław-SMOG 2022

finansowana przez Europejską Agencję Kosmiczną ESA-ESTEC

Sekretariat IGF, 7 lutego 2022 08:00

Podsumowanie aukcji UW dla WOŚP

Najwyżej wylicytowana aukcja - klimatyczna kawa z prof. Szymonem Malinowskim

Sekretariat IGF, 3 lutego 2022 16:00

Publikacja

Magnetically-sensitive nanodiamond thin-films on glass fibers

Czarnecka P., Jani M., Sengottuvel S., Mrózek M., Dąbczyński P., Filipkowski A., Kujawa I., Pysz D., Gawlik W. and Wojciechowski A.M.

Sekretariat IGF, 3 lutego 2022 08:00

Oferty pracy i stypendia

Stypendium naukowe dla studenta studiów II/III stopnia

w ramach projektu NCN pt. "Powstawanie osuwisk w warunkach słabego pola grawitacyjnego na kometach i innych ciałach kosmicznych, w szczególności z pasa asteroidów, wpływ sublimacji lodu"

Sekretariat IGF, 1 lutego 2022 15:01

Publikacja

Statistical validation of Aeolus L2A particle backscatter coefficient retrievals over ACTRIS/EARLINET stations in the Iberian Peninsula

Abril-Gago J., Guerrero-Rascado J.L., Costa M.J., Bravo-Aranda J.A., Sicard M., Bermejo-Pantaleón D., ..., Granados-Muñoz M.J., Rodríguez-Gómez A., Muñoz-Porcar C., Comerón A., Ortiz-Amezcua P., Salgueiro V., Jiménez-Martín M.M. and Alados-Arboledas L.

Sekretariat IGF, 1 lutego 2022 10:45

Grant

"Zdążyć przed suszą" – UW dla klimatu

Konkurs dla studentów i absolwentów UW na prace dyplomowe

Sekretariat IGF, 31 stycznia 2022 08:00

Stypendia studenckie w ramach programu TEAM-NET "QUNNA" FNP

Nanosensoryka i obrazowanie z wykorzystaniem efektów kwantowych – synergia szkła i diamentu dla zastosowań w biodiagnostyce nowej generacji

Sekretariat IGF, 25 stycznia 2022 08:00

Kampania Pomiarowa POLIMOS Kraków-SMOG 2022

finansowana przez Europejską Agencję Kosmiczną ESA-ESTEC

Sekretariat IGF, 24 stycznia 2022 16:15

Publikacja

All solid polarization maintaining silica fiber with birefringence induced by anisotropic metaglass

Anuszkiewicz A., Bouet M., Michalik D., Stepniewski G., Kasztelanic R., Filipkowski A., Pysz D., Cassez A., Klimczak M., Bouwmans G., Mussot A. and Buczynski R.

Sekretariat IGF, 18 stycznia 2022 08:00