Seminarium fizyki litosfery i planetologii

Wykorzystanie metod geofizycznych w badaniach falowania wiatrowego na przykładzie fiordu Hornsund

mgr Kacper Wojtysiak, dr Mateusz Moskalik, dr Oskar Głowacki, dr hab. Agnieszka Herman

8 czerwca 2018 09:30, ul. Pasteura 5, sala B4.58

Mgr Kacper Wojtysiak(1), dr Mateusz Moskalik(1), dr Oskar Głowacki(1,2), dr hab. Agnieszka Herman(3)

Falowanie wiatrowe jest powszechnym zjawiskiem fizycznym pełniącym podstawową rolę w kształtowaniu wybrzeży. Ma także wpływ na działalność człowieka zarówno na wybrzeżach, jak i na morzach, czy oceanach. Prezentacja obejmuje omówienie podstawowych zagadnień związanych z falowaniem wiatrowym, strategii i technik obserwacyjnych wraz z ogólnym zarysem metod numerycznych, oraz szczegółowy opis monitoringu falowania wiatrowego w fiordzie Hornsund na południowo-zachodnim Spitsbergenie.

Afiliacje:

1. Instytut Geofizyki PAN, Warszawa,
  2. Scripps Institution of Oceanography, La Jolla, California, USA,
  3. Instytut Oceanografii, Uniwersytet Gdański, Gdynia

Uwaga! Sala B4.58 jest w nowym budynku Wydziału Fizyki (skrzyżowanie ulic Banacha i Pasteura). Dojście również od ulicy Pasteura. Windą proszę udać się na IV piętro i prawie do końca na południe (w stronę ulicy Banacha), po lewej stronie.