Środowiskowe Seminarium Fotoniki
Lasery kaskadowe – kluczowa technologia dla fotoniki podczerwieni
dr inż. Kamil Pierściński
Grupa Badawcza Fotonika Podczerwieni w Instytucie Mikroelektroniki i Fotoniki Łukasiewicz w Warszawie
18 grudnia 2024 15:00
ul. Pasteura 5, B2.38, Wydział Fizyki UW
18 grudnia 2024 odbędzie się drugie z cyklu Środowiskowych Seminariów Fotonicznych, organizowanych przez Wydział Fizyki UW we współpracy z polskim oddziałem IEEE Photonics Society (Institute of Electrical and Electronic Engineers) oraz PPTF (Polską Platformą Technologiczną Fotoniki). Wydarzenie skierowane jest zarówno do naukowców, studentów, jak i przedstawicieli przemysłu. W jego trakcie słuchacze będą mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie fotoniki. Gościem seminarium będzie dr inż. Kamil Pierściński, lider Grupy Badawczej Fotonika Podczerwieni w Instytucie Mikroelektroniki i Fotoniki Łukasiewicz w Warszawie, który wygłosi wykład „Lasery kaskadowe – kluczowa technologia dla fotoniki podczerwieni".
Seminarium potrwa około 1,5 godziny, w jego trakcie słuchacze będą mogą zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie fotoniki przedstawionymi przez ekspertów w danej specjalności badawczej. W trakcie wydarzenia przewidziane są dwie prezentacje: wystąpienie wysokiej klasy specjalisty w dziedzinie fotoniki (45 min), które poprzedzone jest wystąpieniem młodego naukowca (15 min). Po wystąpieniach przewidziana jest część networkingowa (30 min), w trakcie której uczestnicy będą mogli poznać się i swobodnie podyskutować przy pizzy.
Seminarium odbędzie się 18 grudnia 2024 o godz. 15:00 w sali B2.38 na Wydziale Fizyki UW. Gościem wydarzenia będzie dr inż. Kamil Pierściński, lider Grupy Badawczej Fotonika Podczerwieni w Instytucie Mikroelektroniki i Fotoniki Łukasiewicz w Warszawie, który wygłosi wykład „Lasery kaskadowe – kluczowa technologia dla fotoniki podczerwieni”.
Więcej na temat tematyki seminarium znajdziecie tu: https://lukasiewicz.gov.pl/laser-kaskadowy-lukasiewicz-imif/
Dr inż. Kamil Pierściński jest absolwentem Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. W Instytucie Mikroelektroniki i Fotoniki Łukasiewicz pracuje od 2004 r. Od początku związany z tematyką laserów półprzewodnikowych, spektroskopii optycznej i optoelektroniki. W swojej pracy naukowej uczestniczył w wielu projektach badawczo-rozwojowych krajowych i międzynarodowych o tematyce dotyczącej laserów półprzewodnikowych.
Wstęp na seminarium jest wolny.
Zapraszamy!