"Climate change – which way forward?"

dr Aleksandra Kardaś

Wydziału Fizyki UW

29 marca 2021 16:30, on-line, ZOOM

Serdecznie zapraszamy na najbliższe Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego i Leopolda Infelda Wydziału Fizyki UW, które odbędzie się w poniedziałek 29 marca o godz. 16.30. Tym razem zaproszonym gościem będzie dr Aleksandra Kardaś z Wydziału Fizyki UW, która przedstawi wykład pt. "Climate change – which way forward?"

Zmiany klimatu wywołane działalnością człowieka są faktem. Mają i będą miały poważne konsekwencje dla życia tak naszego, jak i przyszłych pokoleń. Wiele osób podnosi pytanie jak zmianom tym najskuteczniej przeciwdziałać. Podczas wykładu poznamy kierunki możliwych do podjęcia działań, które wynikają z ostatniego raportu przygotowanego przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu. Raport ten został przygotowany przez 91 naukowców i ekspertów pochodzących z 40 krajów.

Zapraszamy do dołączenia do spotkania 15-30 minut przed rozpoczęciem wykładu, by porozmawiać lub "poczatować" w nieformalnej atmosferze.

ZOOM Link: https://us02web.zoom.us/j/93881687598?pwd=UmFhVUdVSXhnQ2tIVVozNmowSUNtZz09
Numer identyfikacyjny spotkania: 938 8168 7598
Kod dostępu: prv316

Pozdrawiamy,

Barbara Badełek
Jan Chwedeńczuk
Jan Kalinowski
Jan Suffczyński

"Climate change – which way forward?"
dr Aleksandra Kardaś (Faculty of Physics, University of Warsaw)

Global climate change introduces vast changes in environmental conditions all around the world. Changing weather patterns and the rising sea level make life harder for all beings accustomed to specific local conditions. The change is happening very quickly, which makes adaptation difficult and expensive, in some cases impossible. To limit the costs, we should stop warming as soon as possible. What actions need to be taken? We will discuss these issues in the context of the Intergovernmental Panel on Climate Change special report „Global Warming of 1,5°C”.