zdjęcie-Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

Tegoroczny wykład inauguracyjny na Wydziale Fizyki wygłosił profesor Szymon Malinowski, dyrektor Instytutu Geofizyki.

30 października 2019 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, którego częścią jest Instytut Geofizyki. W swoim przemówieniu dziekan prof. dr hab. Dariusz Wasik szczególnie serdecznie przywitał nowych studentów, przedstawiając im zalety studiowania na Wydziale Fizyki. Oprócz dziekana przemawiali także przedstawiciele samorządu studenckiego i doktoranckiego, którzy zachęcali kolegów do aktywnego uczestniczenia nie tylko w zajęciach ale też badaniach naukowych i życiu studenckim. Prorektor Uniwersytetu, prof. dr hab. Andrzej Tarlecki, doceniając rolę fizyki w badaniach naukowych, zaprosił zebranych do odwiedzania także innych wydziałów, bowiem współczesna nauka w dużej mierze opiera się na interdyscyplinarności.

Zazczyt wygłoszenia wykładu inauguracyjnego przypadł w tym roku profesorowi Szymonowi Malinowskiemu, dyrektorowi naszego Instytutu. Wykład zatytułowany "Klimat - jak to działa?" dotyczył fizycznych podstaw wiedzy o klimacie i obserwowanym obecnie globalnym ociepleniu. Zjawisko to jest tematem szerokich badań naukowych, w których aktywny udział biorą przedstawiciele wielu dziedzin, w tym fizyki. Wszystkim głębiej zainteresowanym tematem polecamy książkę Nauka o klimacie, której współautorem jest profesor Malinowski oraz, oczywiście, wybranie specjalizacji geofizyka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia (link po prawej stronie)!

Opublikowano dnia - 7 października 2019 15:09
Ostatnia zmiana - 17 grudnia 2019 09:56