zdjęcie-Seniorzy z klimatem - co wiemy o zmianie klimatu?

Seniorzy z klimatem - co wiemy o zmianie klimatu?

dr hab. Jacek Pniewski

Wykład, 18 września 2019

Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski

Niepokoją Cię informacje na temat zmiany klimatu, ale nie wiesz jak odróżniać fakty od mitów o globalnym ociepleniu? Chcesz porozmawiać o tym, czym jest efekt cieplarniany i jaką rolę odgrywa w nim węgiel? Zastanawiasz się, jakie są możliwe rozwiązania najgorętszych problemów klimatycznych?

Środa, 18 września 2019 o 18:00 – 20:00

ulica Ludwika Pasteura 5, 02-093 Warszawa, Instytut Geofizyki UW (parter, wejście od strony ul. Banacha)

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na wykład popularyzatorski prowadzony przez dra hab. Jacka Pniewskiego z Instytutu Geofizyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Po wykładzie będzie czas na pytania i rozmowę. Do dyskusji o tym, co w obliczu zmiany klimatu może zrobić każdy z nas, zapraszają działaczki oddolnego ruchu obywatelskiego Strajk dla Ziemi: Agnieszka Osuch i Ania Jurkiewicz. Dowiedz się więcej o wydarzeniach planowanych we wrześniu przez oddolne ruchy klimatyczne i porozmawiajmy o tym, czy i jak można się włączyć!

Zapraszamy!

Organizator: „Strajk dla Ziemi – Earth Strike”, czyli oddolny ruch obywatelski, którego celem jest wywieranie presji na rządy i korporacje na całym świecie. Żądamy podjęcia natychmiastowego działania w celu uniknięcia nieodwracalnych i katastrofalnych zmian klimatycznych, wywołanych nadmierną emisją dwutlenku węgla oraz innych gazów cieplarnianych. Ruch Earth Strike łączy ludzi na całym świecie, świadomych zagrożeń klimatycznych i z decydowanych, by im przeciwdziałać.

Jeśli nie podejmiemy działań teraz, nie tylko zaakceptujemy widoczne już dziś zmiany, ale także doprowadzimy do katastrofy klimatycznej, która dotknie każdą istotę na Ziemi.

Opublikowano dnia - 28 listopada 2019 14:23
Ostatnia zmiana - 28 listopada 2019 14:23