zdjęcie-Nie zawahają się użyć sztucznej inteligencji i podkreślać roli diety w ochronie naszego wzroku

dr hab. Marek Kowalczyk-Hernandez

Strona internetowa, 24 stycznia 2020

hipoalergiczni.pl

Optometryści, bo o nich mowa, mogą zastosować – od niedawna również w Polsce – sztuczną inteligencję do przesiewowych badań dna oka i wspierać Polaków w ochronie zdrowia narządu wzroku. W dniu 23 stycznia br., na zaproszenie profesora dra hab. Marka Kowalczyka-Hernandeza, studenci optometrii z Wydziału Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim, mogli nie tylko sprawdzić jak działają algorytmy RetinaLyze z Danii, ale również dowiedzieć się, jak bardzo można wesprzeć swoje zdrowie, w tym stan zdrowia oczu, dzięki właściwej diecie. O roli żywności opowiadała studentom redaktor naczelna serwisu Hipoalergiczni.pl – Żaneta Geltz. Warsztat miał zachęcić młodych optometrystów do korzystania z coraz szerszej palety narzędzi służących ochronie zdrowia pacjentów.

Link: https://hipoalergiczni.pl/nie-zawahaja-sie-uzyc-sztucznej-inteligencji-i-podkreslac-roli-diety-w-ochronie-naszego-wzroku/

Opublikowano dnia - 1 lutego 2021 13:38
Ostatnia zmiana - 1 lutego 2021 13:38