zdjęcie-Podsumowanie konferencji naukowej Visual and Physiological Optics Meeting (VPO24)

W dniach 29–30 sierpnia 2024 r. ekipa optometryczna z Wydziału Fizyki UW wzięła udział w cenionej konferencji naukowej Visual and Physiological Optics Meeting (VPO24), która odbyła się we Wrocławiu. Aktywny udział wzięli (w kolejności alfabetycznej): mgr Marlena Bobrowska (“Differences between body posture parameters in children aged 7–11 with and without astigmatism”), mgr Oliwia Kaczkoś (“Two-photon vision and its contrast sensitivity function of the human eye”), dr Justyna Kiermasz (“Diurnal refraction, corneal curvature and tear film break-up time changes in computer and non-computer workers”), mgr Tomasz Suliński (“Visualization of Lipid Deposition and Absorption in Silicone Hydrogel Contact Lenses Using Spinning Disc Confocal Microscopy”). Prezentacjom i plakatom dobrotliwie przyglądał się dr hab. Jacek Pniewski, prof. ucz., który miał udział nadzorczy we wszystkich tematach. O. Kaczkoś zdobyła w trakcie konferencji nagrodę Student Award for Best Presentation from Optica Vision Technical Group za swoją prezentację.

Optometria to już nie tylko kierunek studiów, prowadzony przez pracowników Zakładu Fotoniki IGF FUW, ale także rosnąca działalność naukowa na najwyższym poziomie.

Foto: FoTomasMedia.pl / Gazeta Optyka - dla specjalistów ochrony wzroku Więcej zdjęć można znaleźć w galerii Gazety Optyka, zaś zapis wideo na kanale VPOptics: https://www.youtube.com/@VPOptics

Tekst: dr hab. Jacek Pniewski, prof. ucz.

Opublikowano dnia - 10 września 2024 14:32
Ostatnia zmiana - 10 września 2024 15:13