2% najczęściej cytowanych naukowców według Uniwersytetu Stanforda

Amerykański Uniwersytet Stanforda opublikował listę, która zawiera dwa procent najczęściej cytowanych naukowców z różnych dyscyplin. Na liście znalazła się grupa pracowników naszego wydziału (mających afiliację UW): Andrzej Udalski, Krzysztof Pachucki, Stanisław Lech Woronowicz, Mikołaj Misiak, Konrad Banaszek, Jacek Dobaczewski, Grzegorz Pojmański, Igor Soszyński, Krzysztof Wódkiewicz, Jerzy Lewandowski, Bohdan Grządkowski, Stefan Pokorski, Tomasz Bulik, Piotr Chankowski, Michał Szymański, Izabela Sosnowska, Andrzej Twardowski, Marek Potemski, Ryszard Buczyński.

Kryteria, na podstawie których sporządzono listę, opisane są w artykule z 2019 r.(opublikowanym przy okazji opracowania pierwszej wersji listy).

Link do pełnej listy: https://www.researchgate.net/publication/345921476_World%27s_Top_2_Scientists_by_Stanford_University

Opublikowano dnia - 9 grudnia 2020 09:57
Ostatnia zmiana - 10 grudnia 2020 10:05