Serdecznie witamy Panią Yiwen Zhu, doktorantkę ze School of Artificial Intelligence and Automation, Huazhong University of Science and Technology (HUST) z Wuhan w Chinach, gdzie opiekunem naukowym Pani Zhu jest prof. Liu Wenzhong.

Pani Zhu rozpoczęła na Uniwersytecie Warszawskim roczny pobyt naukowy jako doktorantka wizytująca w Zakładzie Fotoniki, pod opieką prof. dr hab. Ryszarda Buczyńskiego.

Organizacja przyjazdu Pani Zhu była możliwa dzięki niedawno nawiazanej współpracy pomiędzy zespołami badawczymi Huazhong University of Science and Technology i Uniwersytetu Warszawskiego, które to mają na celu rozwijanie zaawansowanych technologii, wspieranie innowacji oraz zacieśnianie więzi naukowych i technologicznych.

Pani Zhu koncentruje się na badaniach w zakresie precyzyjnych pomiarów optycznych i optycznych biosensorów. Jej obecne zainteresowania naukowe obejmują zastosowanie efektu magneto-optycznego w immunoanalizach.

W trakcie swojego pobytu w Polsce Pani Yiwen Zhu będzie prowadziła badania nad konstrukcją światłowodowego urządzenia do szybkiej i czułej detekcji patogenów.

Opublikowano dnia - 17 października 2024 11:28
Ostatnia zmiana - 17 października 2024 12:06

GALERIA ZDJĘĆ

Galeria-Doktorantka wizytująca ze School of Artificial Intelligence and Automation, Huazhong University of Science and Technology w Chinach