Doktorant wizytujący z School of Optics and Electronic Information, Huazhong University of Science and Technology w Chinach

Serdecznie witamy mgr Yutiana Wanga, doktoranta z School of Optics and Electronic Information, Huazhong University of Science and Technology w Chinach, gdzie opiekunem naukowym jest prof. Zhao Luming.
Pan Wang rozpoczął 12 miesięczny pobyt naukowy, jako doktorant wizytujący w Zakładzie Fotoniki, pod opieką prof. dr hab. Ryszarda Buczyńskiego i dr hab. Mariusza Klimczaka.
Organizacji przyjazdu i pobytu pana Yutiana Wanga była możliwa z dzięki wieloletniej współpracy obu zespołów badawczych w dziedzinie  ultraszybkich laserów światłowodowych z synchronizacją modów, w tym w zakresie projektowania i opracowywania urządzeń, opracowywania światłowodów specjalnych oraz badania nieliniowej dynamiki tych systemów.
Pan Wang będzie prowadził badania  w zakresie budowy ultraszybkich systemów laserowych, wykorzystujących światłowody specjalne.

Opublikowano dnia - 1 czerwca 2023 08:46
Ostatnia zmiana - 1 czerwca 2023 09:58