IGFWieczór z Nauką

Jak co roku pracownicy, doktoranci i studenci Instytutu Geofizyki aktywnie włączają się w organizację Festiwalu Nauki. 28 września w godzinach 18:00-22:00 zapraszamy na Wieczór z Nauką - imprezę dla dzieci i dorosłych, podczas której będzie można zwiedzać nasze laboratoria i poznać nowoczesne metody badania zjawisk zachodzących w atmosferze.

Festiwal Nauki 2017 w Laboratorium Mechaniki Płynów - komora chmurowa. 

Podczas wieczoru zademonstrujemy działanie ultraszybkiego termometru UFT do pomiarów temperatury w chmurach – unikalną i oryginalna konstrukcję Zakładu Fizyki Atmosfery. Zajrzymy także do wnętrza komory chmurowej, w której badamy procesy fizyczne zachodzące w malej skali i pokażemy Shadowgraph, urządzenie do pomiaru pojedynczych kropel chmurowych i hydrometeorów.

Shadowgraph - urządzenie do pomiaru rozkładów wielkości kropelek chmurowych,
na dachu Instytutu Geofizyki. 

Coś dla siebie znajdą też osoby zainteresowane badaniem jakości powietrza i transkontynentalnej wędrówki zanieczyszczeń. W Laboratorium Transferu Radiacyjnego i Laboratorium Pomiarów Zdalnych, wytłumaczymy, jak działa lidar aerozolowy, fotometr słoneczny oraz liczniki do badania smogu. Opowiemy też o pomiarach z wykorzystaniem samolotów badawczych i dronów!

W przerwie między pokazami można będzie spotkać się także z redakcją portalu Nauka o klimacie i wziąć udział w quizie wiedzy na temat klimatu

Szczegółowe informacje o tym i innych wydarzeniach odbywających się na Wydziale Fizyki można znaleźć na specjalnej stronie

Zapraszamy!


Opublikowano dnia - 18 września 2018 13:36
Ostatnia zmiana - 26 września 2018 11:45
Publikujący - Aleksandra Kardaś


Cofnij

GALERIA ZDJĘĆ

Galeria-Wieczór z Nauką