IGFNauka o klimacie - w walce z pseudonauką nie ma miejsca na wtopy

Baza ponad 100 mitów na temat klimatu, plebiscyt na klimatyczną bzdurę roku, merytoryczna walka z pseudonauką - zespół portalu Nauka o klimacie od kilku lat cierpliwie popularyzuje wiedzę o zmianach klimatu. "Nie możemy sobie pozwolić na wtopę" - mówią członkowie zespołu.

Twórcy portalu Nauka o klimacie - prof. Szymon Malinowski, dr Aleksandra Kardaś, Marcin Popkiewicz oraz Anna Sierpińska - to finaliści w kategorii Zespół w XIII edycji konkursu Popularyzator Nauki, organizowanego przez serwis PAP - Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

"Portal Nauka o Klimacie powstał, bo byliśmy zdegustowani poziomem debaty publicznej, poziomem wiedzy na temat zmian klimatycznych, również w pewnej części środowiska naukowego. O decydentach i mediach nie wspominając" - mówi fizyk atmosfery prof. Szymon Malinowski z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. A Marcin Popkiewicz dodaje: "Uważamy, ze zmiana klimatu jest bardzo poważnym wyzwaniem cywilizacyjnym. Sytuacja wymaga zaangażowania. A w Polsce nie było wcześniej wiarygodnego źródła informacji na ten temat".

więcej


Opublikowano dnia - 18 grudnia 2017 16:21
Ostatnia zmiana - 27 marca 2018 15:16
Publikujący - Małgorzata Nurek-Malinowska


Cofnij

GALERIA ZDJĘĆ

Galeria-Nauka o klimacie - w walce z pseudonauką nie ma miejsca na wtopy