OFERTA PRACY: Adiunkt/Post-Doc w Instytucie Geofizyki
Słowa kluczowe: fotonika, nanodiamenty, optyka nieliniowa, światłowody nanostrukturyzowane.
Liczba stanowisk: 2.
Termin skladania podań: 03.01.2020.
Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U.2018 r. poz. 1668 z późniejszymi zmianami).
Konkurs
na stanowisko młodego doktora (postdoka)
w ramach projektu
“Nanosensoryka i obrazowanie z wykorzystaniem efektów kwantowych – synergia szkła i diamentu dla zastosowań w biodiagnostyce nowej generacji”
tytuł w jęz. angielskim:
“QUantum-effect-based Nanosensing and imaging: Novel glass-diamond photonic approach for the next generation biodiagnostic Applications” – “QUNNA”
w programie TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020
Priorytet IV: ZWIĘKSZENIE POTENCJAŁU NAUKOWO-BADAWCZEGO
Działanie 4.4: Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R
Informacja nt projektu: Projekt dotyczy badań nowych materiałów, elementów i systemów fotonicznych, w których będą wykorzystane implantowane centra barwne lub defekty krystalicznego diamentu, o specyficznych właściwościach magnetycznych i optycznych. Umożliwi zastosowania w ważnych społecznie obszarach, np. rozwój super-czułej detekcji komórek rakowych i nano-znacznikowanie substancji biologicznych.
Projekt jest realizowany przez Konsorcjum 4 partnerów: Uniwersytet Warszawski, Wydział Fizyki (Lider Konsorcjum); Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej; Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Instytut Biotechnologii i Medycyny Molekularnej.
Zespół Naukowy na Uniwersytecie Warszawskim będzie pracował nad rozwijaniem strategii, metod i technologii dla łączenia różnych platform szklanych z nanodiamentami. Prace Zespołu będą ukierunkowane na wyzwania związane z postępem w dziedzinie biodiagnostyki wykorzystującej fotonikę oraz przyrządów optyki ultraszybkiej z kształtowaną nieliniowością.
Kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Ryszard Buczyński
Wymagania:
- posiadanie stopnia naukowego w dyscyplinie związanej z tematyką Projektu i w szczególności z problematyką, którą ma podejmować Zespół Naukowy na Uniwersytecie Warszawskim (np. fizyka, elektronika, inżynieria materiałowa); o zatrudnienie mogą ubiegać się wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali stopień naukowy doktora nie wcześniej niż w 2014 r.;
- bardzo dobry dorobek naukowy w postaci publikacji naukowych w obszarach związanych z tematyką Projektu,
- praktyczne umiejętności projektowania i charakteryzacji światłowodów specjalnych, w tym:
- umiejętności niezbędne do wykorzystywania metod numerycznych i narzędzi do przewidywania właściwości liniowych i nieliniowych światłowodów,
- praktyczna umiejętność prowadzenia pomiarów właściwości liniowych i nieliniowych światłowodów specjalnych (w tym projektowanie i budowa układów eksperymentalnych dla technik interferometrycznych, autokorelacji, itp.),
- praktyczne umiejętności w pracy ze światłowodami oraz aparaturą pomiarową na zakres spektralny od widzialnego do średniej podczerwieni; - praktyczne umiejętności wytwarzania światłowodów specjalnych.
Podstawowe obowiązki:
Główne zadania młodych doktorów w Projekcie na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (przewidziana jest rekrutacja dwóch osób na te stanowiska)
- prowadzenie badań naukowych na najwyższym poziomie w zakresie tematycznym projektu,
- komunikowanie wyników badań naukowych, poprzez czynny udział w międzynarodowych konferencjach naukowych oraz publikowanie w czasopismach naukowych uwzględnionych na liście Journal Citation Reports,
- wspieranie Lidera zespołu w sprawowaniu opieki naukowej nad młodymi naukowcami w Zespole Naukowym,
- wspieranie Lidera zespołu w poszukiwaniu potencjalnych partnerów przemysłowych,
- sprawozdawczość do Lidera zespołu
Warunki zatrudnienia:
- Okres zatrudnienia: maksymalnie 41 miesiące
- Planowany termin zatrudnienia: 1szy lutego 2020
- Wymiar etatu: 100%
- Wynagrodzenie miesięczne: 10 000 PLN (pełne koszty wynagrodzenia, tzw. brutto-brutto)
- Miejsce wykonywania pracy: Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
Osoby zainteresowane pracą powinny złożyć następujące dokumenty:
- Podanie o zatrudnienie (format PDF z zeskanowanym podpisem).
- Informację o przetwarzaniu danych osobowych - klauzula informacyjna i klauzula zgody – formularz w załączeniu do ogłoszenia (dostępny również pod adresem: http://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp/druki-i-formularze/ ). Format PDF z zeskanowanym podpisem.
- Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego (dostępne: https://www.fuw.edu.pl/dokumenty-i-formularze.html ). Format PDF z zeskanowanym podpisem.
- Swoje CV,
- Spis dorobku naukowego, w tym listę publikacji naukowych oraz patentów (wnioski patentowe nie będą brane pod uwagę),
- Kontakt do dwóch (lub więcej) samodzielnych pracowników naukowych (lub równorzędnych, habilitacja nie jest wymagana), którym znane są wyniki pracy naukowej kandydata; dopuszcza się możliwość dołączenia listów polecających na etapie podania,
- Kopię dyplomu doktora lub zaświadczenie o uzyskaniu stopnia doktora.
Przy realizacji zatrudnienia wyłoniony w konkursie kandydat ma obowiązek złożenia oryginałów dokumentów.
Kandydaci proszeni są o przesłanie kompletu powyższych dokumentów pocztą elektroniczną do dr hab. Mariusza Klimczaka, na adres e-mail: mariusz.klimczak@fuw.edu.pl, w tytule proszę umieścić: “QUNNA Postdoc UW”.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 10.01.2020. O terminie ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej z komisją konkursową Rady Wydziału kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.
Kandydaci, którzy otrzymają informację o negatywnej ocenie w procedurze konkursowej, będą mieli prawo do odwołania w terminie 7 dni od otrzymania takiej informacji.
O wynikach konkursu kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie e-mailem.
Konkurs jest pierwszym etapem procedury zatrudnienia na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.
Opublikowano dnia - 2 grudnia 2019 10:11
Ostatnia zmiana - 2 grudnia 2019 10:55
Publikujący - Sekretariat IGF