Oferta pracy: Adiunkt badawczy
DYSCYPLINA NAUKOWA: Nauki o Ziemi
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 10.08.2023
SŁOWA KLUCZOWE: nauki o Ziemi, fizyka atmosfery
OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):
Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U.2023 r. poz. 742 z późn. Zm.).
Poszukujemy kandydatów na stanowisko Adiunkta badawczego w Instytucie Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Kandydat dołączy do projektu NCN pt. „Synergetic aerosol remote sensing of Pandora within ACTRIS”, nr: 2021/03/Y/ST10/00206. Oferujemy zatrudnienie na czas określony na podstawie umowy o pracę na okres 12 miesięcy.
Orientacyjne wynagrodzenie na tych stanowiskach to 10.000 PLN (brutto-brutto).
Planowane rozpoczęcie zatrudnienia: 01.10.2023
Warunki niezbędne do przystąpienia do konkursu:
- stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk o Ziemi, nauk fizycznych lub pokrewnych;
- doświadczenie zawodowe lub praca doktorska związana z danymi PGN lub AERONET;
- wiedza z zakresu satelitarnej i naziemnej pasywnej teledetekcji;
- wiedza z zakresu meteorologii, dyspersji zanieczyszczeń i modelowania;
- biegłość w programowaniu (MATLAB lub Python), umiejętność obsługi pakietu MS Office i LaTeX;
- doświadczenie w tworzeniu algorytmów lub rozwijaniu modeli atmosferycznych;
- dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
- umiejętność pracy w grupie oraz pracy indywidualnej;
- terminowość wykonywana praca.
Opis przewidywanych zadań:
- teledetekcja pasywna aerozoli i gazów (fotometria i pomiary satelitarne) oraz analizy parametrów meteorologicznych;
- gromadzenie i analiza danych w oparciu o informacje meteorologiczne, modelowanie atmosferyczne;
- udział w kampanii terenowej w Warszawie (WP 4.2);
- procesowanie danych lidarowych przy użyciu istniejących programów rozwijanych przez EARLINET-ACTRIS (SCC, GRASP) i porównanie uzyskanych wyników (WP3.2);
- ocena źródeł i rodzaju aerozolu na podstawie wyników z modeli i danych satelitarnych (WP4.3);
- udział w konferencjach i spotkaniach projektowych;
- publikowanie wyników prac w wiodących czasopismach naukowych.
Dodatkowe informacje:
Kandydat musi spełniać warunki ustalone przez Narodowe Centrum Nauki dla osób zatrudnionych na stanowisku typu post-doc. W szczególności, osoba zatrudniona na tym stanowisku uzyskała stopień doktora w roku zatrudnienia w projekcie lub w okresie 7 lat przed 1 stycznia roku zatrudnienia w projekcie. Okres ten może być przedłużony o czas przebywania w tym okresie na długoterminowych (powyżej 90 dni) udokumentowanych zasiłkach chorobowych lub świadczeniach rehabilitacyjnych w związku z niezdolnością do pracy. Dodatkowo okres ten można przedłużyć o liczbę miesięcy przebywania na urlopach związanych z opieką i wychowaniem dzieci udzielanych na zasadach określonych w Kodeksie pracy, a w przypadku kobiet – o 18 miesięcy za każde urodzone bądź przysposobione dziecko, jeżeli taki sposób wskazania przerw w karierze naukowej jest bardziej korzystny.
Zatrudnienie odbędzie się zgodnie z regulaminami NCN, w szczególności zatrudniona osoba musi spełnić łącznie następujące warunki:
- kierownik projektu nie był promotorem ani promotorem pomocniczym jej rozprawy doktorskiej;
- uzyskała stopień doktora w podmiocie innym niż podmiot, w którym planowane jest zatrudnienie na tym stanowisku, lub odbyła co najmniej 10-miesięczny, ciągły i udokumentowany staż podoktorski w podmiocie innym niż podmiot realizujący projekt oraz w kraju innym niż kraj uzyskania stopnia doktora;
- w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie pobierać innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich z projektów badawczych finansowanych w konkursach NCN;
- w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie pobierać wynagrodzenia u innego pracodawcy na podstawie umowy o pracę, w tym również u pracodawcy z siedzibą poza terytorium Polski;
- w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie pobierać świadczeń emerytalnych z systemu ubezpieczeń społecznych;
- będzie zatrudniona na okres nie krótszy niż 6 miesięcy.
Kandydat powinien złożyć w sekretariacie Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki UW (ul. Pasteura 5, 02-093 Warszawa, pok. B4.41), lub przesłać na adres e-mail sekretariat.IGF@fuw.edu.pl w formie elektronicznej (z tytułem: „Konkurs na stanowisko adiunkt badawczy w projekcie nr 2021/03/Y/ST10/00206”) następujące dokumenty:
- Podanie o zatrudnienie.
- Informację o przetwarzaniu danych osobowych - klauzula informacyjna i klauzula zgody – formularz w załączeniu do ogłoszenia - dostępny również pod adresem: https://bsp.adm.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/18/2020/07/Klauzula-informacyjna-przy-rekrutacji-do-pracy_11_2019-1.docx w formacie PDF wraz z podpisem.
- Życiorys wraz z danymi kontaktowymi.
- Odpis dyplomu doktora.
- Spis publikacji z podaniem liczby cytowań według bazy Web of Science i wskazaniem osiągnięcia (lub osiągnięć), które kandydat uważa za najważniejsze w swoim dorobku.
- Dane kontaktowe osoby spoza UW, którą komisja konkursowa może poprosić o opinię o kandydacie.
- Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, który jest dostępny na stronie: http://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp/druki-i-formularze/ (dla kandydata do pracy, pkt. 1).
Wszystkie dokumenty powinny zawierać podpis kandydata. Dodatkowe pytania dotyczące konkursu proszę zgłaszać do sekretariatu Instytutu Geofizyki WF UW.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 08.09.2023r. O terminie ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej z komisją konkursową Rady Wydziału Fizyki kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.
O wynikach konkursu kandydaci zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Konkurs jest pierwszym etapem procedury zatrudnienia na stanowisku adiunkt badawczy, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania
Opublikowano dnia - 11 lipca 2023 08:28
Ostatnia zmiana - 19 lipca 2023 08:45
Publikujący - Sekretariat IGF