Adiunkt badawczo-dydaktyczny w Instytucie Geofizyki
LICZBA STANOWISK: |
2 |
DYSCYPLINA NAUKOWA: |
nauki fizyczne i/lub nauki o Ziemi i środowisku |
TERMIN SKŁADANIA OFERT: |
30.11.2021 |
SŁOWA KLUCZOWE: |
geofizyka, nauki o Ziemi |
OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi):
Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U.2021 r. poz. 478).
Poszukujemy kandydata na pracownika naukowo-dydaktycznego do Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki UW. Oczekujemy, że kandydat zaproponuje program badawczy z zakresu szeroko rozumianej geofizyki, zgodny ze specyfiką co najmniej jednej z grup badawczych działających w Instytucie. Szczegółowa informacja dotycząca prowadzonych badań znajduje się na stronie www.igf.fuw.edu.pl w zakładce ‘Grupy badawcze’.
Do obowiązków nowo zatrudnionego pracownika naukowo-dydaktycznego będzie należało prowadzenie zajęć dydaktycznych na Wydziale Fizyki UW w wymiarze 210 godzin rocznie.
Zatrudniona osoba będzie podlegała regularnym ocenom okresowym uwzględniającym działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną.
Oferujemy zatrudnienie w pełnym wymiarze etatu na podstawie umowy o pracę na 30 miesięcy z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony.
Początkiem zatrudnienia jest 1 lutego 2022 r.
Warunki przystąpienia do konkursu:
- posiadanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych lub dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, lub nauk o Ziemi (warunkowo – perspektywa uzyskania tego stopnia przed końcem 2021)
- udokumentowane udziałem w projektach badawczych doświadczenie w pracy naukowej,
- udokumentowane doświadczenie dydaktyczne,
- doświadczenie międzynarodowe (preferowany staż zagraniczny, wymagana widoczna aktywność o zasięgu międzynarodowym).
Ponadto, od kandydatów oczekujemy:
- udokumentowanego dorobku naukowego wskazującego na przydatność do jednej z grup badawczych;
- przedłożenia planu działalności naukowej z zakresu szeroko rozumianej geofizyki, który uwzględni specyfikę wybranej grupy badawczej.
Kandydat powinien złożyć w sekretariacie Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki UW (ul. Pasteura 5, 02-093 Warszawa, pok. B4.41), lub przesłać na adres sekretariat.IGF@fuw.edu.pl) w formie elektronicznej następujące dokumenty:
- Podanie o zatrudnienie.
- Informację o przetwarzaniu danych osobowych - klauzula informacyjna i klauzula zgody – formularz w załączeniu do ogłoszenia - dostępny również pod adresem: https://bsp.adm.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/18/2020/07/Klauzula-informacyjna-przy-rekrutacji-do-pracy_11_2019-1.docx w formacie PDF z zeskanowanym podpisem.
- Życiorys zawierający dane kontaktowe.
- Odpis dyplomu doktora lub dokumenty potwierdzające uczestnictwo w końcowym etapie przewodu doktorskiego
- Spis publikacji z podaniem liczby cytowań według bazy Web of Science i wskazaniem osiągnięcia (lub osiagnięć), które kandydat uważa za najważniejsze w swoim dorobku.
- Autoreferat o działalności naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej kandydata.
- Plan badań.
- Dane kontaktowe co najmniej dwóch osób spoza UW, które komisja konkursowa może poprosić o opinię o kandydacie.
- Uniwersytecki kwestionariusz osobowy, który jest dostępny na stronie: http://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp/druki-i-formularze/ (dla kandydata do pracy, pkt. 1)
- Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego (dostępne: https://www.fuw.edu.pl/dokumenty-i-formularze.html) w formacie PDF z zeskanowanym podpisem.
Dokumenty 1-7 i 9-10 powinny zawierać podpis kandydata. Dodatkowe pytania dotyczące konkursu proszę zgłaszać do sekretariatu Instytutu Geofizyki WF UW.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 20 grudnia 2021 r. O terminie ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej z komisją konkursową Rady Wydziału Fizyki kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.
O wynikach konkursu kandydaci zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Konkurs jest pierwszym etapem procedury zatrudnienia na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.
Opublikowano dnia - 21 października 2021 08:00
Ostatnia zmiana - 24 listopada 2021 14:00
Publikujący - Sekretariat IGF