zdjęcie-Międzynarodowa konferencja online "Solve Climate by 2030" Center for Environmental Policy at Bard College

6 kwietnia 2021 Centrum Polityki Środowiskowej w nowojorskim Bard College rozpoczyna międzynarodową konferencję "Solve Climate by 2030", odbywającą się online jednocześnie w 50 krajach na całym świecie i we wszystkich stanach USA. Celem konferencji jest skupienie uwagi świata na lokalnych rozwiązaniach dotyczących zmiany klimatu. Od ekspertów ds. rozwiązań klimatycznych m.in. z Węgier, RPA, Kirgistanu, jak również Florydy, Nowego Meksyku czy Minnesoty – ogółem ze 100 ośrodkach na całym świecie – będzie można usłyszeć o ambitnych, ale wykonalnych działaniach, dążących do rozwiązania problemów klimatycznych i osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku. Kolegia i uniwersytety oraz lokalne grupy wyznaniowe, obywatelskie i biznesowe z całego świata będą gospodarzami webinariów i dyskusji poświęconych kewstiom klimatu.

W ramach polskiej edycji „Solve Climate by 2030”, organizowanej przez Uniwersytet Warszawski, odbędzie się webinarium „Climate solutions for Poland”. Wydarzenie będzie miało miejsce 15 kwietnia o godzinie 16:00 na platformie Zoom.

Prelegenci spotkania:

• prof. dr hab. Szymon Malinowski z Wydziału Fizyki UW, który opowie o antropogenicznych zmianach klimatu,
  • Agnieszka Ragin, kierująca Krajowym Ośrodkiem Zmian Klimatu, która przybliży specyfikę polskiej drogi do neutralności klimatycznej,
  • Weronika Gajda z Młodzieżowej Rady Klimatycznej, która przedstawi pomysły, co każdy z nas może zrobić dla klimatu.

Moderatorzy spotkania: Adam Wincukiewicz, Jakub Wiech

Więcej informacji udzielają  adam.wincukiewicz@fuw.edu.pl i maria.kaminska@fuw.edu.pl

Link do rejestracji: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfDRmODoMo61YoG0GjwR2VrQsw_QOza1XanoWNE-0kZ-hH4Xw/viewform

Opublikowano dnia - 2 kwietnia 2021 13:23