zdjęcie-Uniwersytet Stanforda opublikował zestawienie World’s Top 2% Scientists 2023

Uniwersytet Stanforda opublikował zestawienie World’s Top 2% Scientists 2023

Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier przygotował kolejną edycję zestawienia najbardziej wpływowych naukowców na świecie – World’s Top 2% Scientists 2023. Ranking składa się z dwóch list: pierwsza ocenia dorobek naukowy uwzględniający całą karierę naukową, druga dotyczy cytowań publikacji tylko z poprzedniego roku kalendarzowego.

Wśród 76 najczęściej cytowanych naukowców z UW w 2023 roku znaleźli się: prof. dr hab. Ryszard Buczyński, dr hab. Tomasz J. Antosiewicz, prof. ucz..

Wśród najczęściej cytowanych naukowców z UW, uwzględniając dorobek naukowy w ciągu całej kariery naukowej znalazł się prof. dr hab. Ryszard Buczyński.

Serdecznie gratulujemy!

Zestawienie zostało przygotowane przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies, Inc.

Dorobek naukowy uczonych z bazy Scopus jest oceniany według indeksu bibliometrycznego z uwzględnieniem takich kryteriów jak indeks Hirscha (h-index), liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor, miejsce i rola na liście autorów.

Opublikowano dnia - 26 września 2024 08:19
Ostatnia zmiana - 26 września 2024 08:45